Jaunā rūpnīca Latvijā!

Marinetek lielās noslodzes betona pontoni un viļņlauži tagad tiek ražoti Latvijā, jaunajā Marinetek Latvia rūpnīcā Olainē, kas ir 25 kilometru attālumā no Rīgas centra. Oficiāla ražotnes atklāšanas ceremonijā notika trešdien 2011.gada 19.oktobrī. Ražošanas programma ietver visus populārākus lielās noslodzes pontonus, kuri nāk klāt tauvošanas pirkstiem, koka piestātņu sistēmām un citiem komponentiem, veiksmīgi ražotiem Latvijā kopš 2005.gada. No loģistikas viedokļa Latvijai ir ideāls ģeogrāfisks izvietojums, kas ļauj nodrošināt gan Ziemeļeiropas, gan Austrumeiropas tirgus.

“Mūsu apgrozījums pieaugs par 30 procentiem šajā gadā, un mums ir nepieciešams palielināt ražošanas jaudu, lai pildīt līgumsaistības Ziemeļeiropā,” – pastāstīja Ilkka Seppälä, Marinetek korporācijas ģenerāldirektors. “Ir vērts izveidot jaunu ražotni Latvijā, jo šeit mums ir pieredzējuša vadība un kvalificēti darbinieki, kā arī labi organizēta ražošanas sistēma.

Labajā foto: Griež lentiņu (sākot no kreisas puses: Danats Petrenko (Tehniskais direktors, Marinetek Latvia), Jānis Pavlovičs (Olaines Domes priekšsēdētājs), Vjačeslavs Spriševskis (Direktors, Marinetek Latvia), Ilkka Seppälä (Ģenerāldirektors, Marinetek Group), Ari Laakkonen (Projektu vadītājs, Marinetek Group)).

Marinetek pasaules tīkls ir strauji palielinājusies pēdējos 10 gados, un augstākai vadībai ir jābūt pārliecinātai, ka ražošanas jaudas spēs apmierināt augušo pieprasījumu. Marinetek lielās noslodzes betona pontoni tiek ražoti kā Somijā un Latvijā, tā arī Zviedrijā, Portugālē, Horvātijā, Turcijā, ASV, AAE, Krievijā un Ukrainā. Tērauda Pontoni tiek ražoti Indijā, Lielbritānijā un Polijā, bet tuvāko mēnešu laikā ir plānots uzsākt ražošanu Ķīnā un Rumānijā. 15 pasaules valstis nodrošinās Marinetek nākotnes izaugsmi!

“Mums šobrīd ir vairāki lieli kontrakti Dānijā, Lietuvā un Polijā. Marinetek rūpnīcas Latvijā, Somijā un Krievijā strādā ar pilnu jaudu, lai ievērotu piegādes termiņus”, – pastāstīja Ville Leisti, Marinetek Group tehniskais direktors.

„Mēs esam sagatavojuši investīciju projektu šā gada jūnijā, bet jūlijā – atradām piemērotas ražošanas platības, kas atbilst mūsu kritērijiem. Tas ļāva mobilizēt visus spēkus un uzsākt jauno ražošanu divu mēnešu laikā, kas ir liels sasniegums. Viss notiek pēc plāna un saražotie produkti atbilst visaugstākajām Marinetek prasībām. Mūsu mērķis ir izaugsme, kas ļaus palielināt ražošanas apjomu un rādīt jaunas darba vietas.
Līdz šim brīdim trīs Olaines iedzīvotāji ir ieguvuši darbu jaunajā rūpnīcā”, – pastāstīja Vjačeslavs Spriševskis, Marinetek Latvia direktors.

alt text

Vārds Marinetek Group ģenerāldirektoram Ilkka Seppälä

Ilkka Seppälä kopā ar Olaines Domes priekšsēdētāju Jāni Pavloviču un priekšsēdētāja vietnieci Intu Purviņu

Ekskursija pa jauno rūpnīcu kopā ar tehnisko direktoru Danatu Petrenko

Kompānijas Marinetek jaunā biroja Latvija prezentācija un ekskursija

Marinetek Latvia direktors Vjačeslavs Spriševskis, Marinetek Latvia tehniskais direktors Danats Petrenko un Marinetek Group ģenerāldirektors Ilkka Seppälä aicina pie svētku galda

Pirmo saražoto pontonu nosūtīšana uz peldspējas pārbaudi: Pabeigta veiksmīgi!